Konspekt

KONSPEKT DLA  KLASY 1

OPRACOWAŁA: Agnieszka Płucienniczek

Lekcja  8 – 13 stycznia

Nazwa bloku programowego: Edukacja Wczesnoszkolna

Temat: A czas płynie.

Cele główne:

  • charakteryzowanie pór oku i miesięcy;
  • wypowiadanie się płynne pełnymi zdaniami;
  • poznanie pojęć związanych z pomiarem czasu;
  • tworzenie wyrazów z sylab;
  • poznanie nowych liter alfabetu;
  • ćwiczeniespostrzegawczościwzrokowej;
  • posługiwanie się przyimkami: na, pod, obok, w;
  • tworzenie rymów.

Cele szczegółowe: uczeń:

  • potrafi wymienić nazwy miesięcy i pór roku;
  • słucha uważnie tekstów literackich czytanych przez nauczyciela;
  • potrafi udzielić odpowiedzi na pytanie dot. wysłuchanego utworu;
  • wie, co to jest klepsydra, minutnik, stoper i do czego służą;
  • poznaje obraz graficzny oraz zapis liter: Z,z oraz G, g;
  • potrafi zaznaczyć w tekście poznane litery;
  • pisze odręcznie i czytelnie w jednej linii;
  • dobiera podpisy do obrazków;
  • łączy w pary rymujące się wyrazy.

Metody:

  • podające: pogadanka;
  • praktycznych działań;
  • aktywizująca: burza mózgów.

Środki dydaktyczne:

Zeszyt ćw. część 2, ilustracje przedstawiające: klepsydrę, zegar słoneczny, zegar elektro-niczny,Podręcznik Elementarz Odkrywców cz.2, przygotowany tekst kartkówki nr1,

Przebieg:

I jednostka lekcyjna: 

Temat: Witamy Nowy Rok

  1. Przywitanie dzieci. Rozmowa n. t. minionych świąt Bożego Narodzenia oraz pożegnania Starego Roku i przywitanie Nowego Roku 2018.
  2. Przypomnienie obrazu graficznego oraz zapisu poznanych liter.
  3. Kartkówka

II jednostka lekcyjna:

Temat: Zegar czas odmierza

  1. „Bajka o Starym i Nowym Roku” słuchanie fragmentu bajki L. J. Kerna, rozmowa n.t. wysłuchanego utworu.
  2. Przypomnienie nazw pór roku, miesięcy.
  3. Poznanie sposobów odmierzania czasu, ustalenie znaczenia pojęć: klepsydra, minutnik, stoper.
  4. Poznanie obrazu graficznego oraz zapisu małej i dużej litery Z, z.
  5. Czytanie wyrazów z utworzonych sylab.

III jednostka lekcyjna:

Temat: Mój wolny czas

  1. Słuchanie czytanki ze str.50 podręcznik Elementarz Odkrywców cz.2 , odpowiadanie na pytania dotyczące treści wysłuchanego tekstu.
  2. W jaki sposób spędzasz wolny czas? rozmowa w parach.
  3. Poznanie obrazu graficznego oraz zapisu małej i dużej litery G, g.
  4. Wyszukiwanie w tekście poznanych liter.
  5. Rymy – tworzenie rymów do wybranych wyrazów.

Leave a Reply