Konspekt

KONSPEKT DLA KLASY 0

OPRACOWAŁA: mgr Marta Walczak

Lekcja 6 –24 listopada

Nazwa bloku programowego: Nauczanie zintegrowane

Temat: Wprowadzenie litery „L” i „l” .Wprowadzenie cyfry „3”.Tworzenie sylab z wykorzystaniem wcześniej poznanych liter. Rytm- wprowadzenie pojęcia rytmu. Coś zmaluję- zajęcia plastyczne rozwijające motorykę małą.

 Cele główne: Zapoznanie uczniów z:

  • Literą „L” i „l”;
  • Cyfrą „3”;
  • Wprowadzenie pojęcia rytmu oraz jego tworzenie;
  • Rozwój motoryki małej poprzez ukierunkowane zajęcia plastyczne.

Cele szczegółowe: Uczeń potrafi:

  • Rozpoznać literę „L” i „l”;
  • Zapisać literę „L” i „l”;
  • Scharakteryzować literę „L” i „l”2;
  • Utworzyć sylaby z poznanymi literami;
  • Rozpoznać cyfrę „3”;
  • Zapisać cyfrę „3”;
  • Rozpoznać rytm w zapisie graficznym i dźwiękowym;
  • Stworzyć krótki rytm;
  • Wykonać ćwiczenia plastyczne ukierunkowane na rozwój motoryki małej.

Metody:

  • Pogadanka;
  • Burza mózgów;
  • Zgadywanka.

Środki dydaktyczne:

Podręcznik, ćwiczenia, ilustracje, tablica szkolna, kredki, zeszyt, instrumenty muzyczne.

 

Przebieg:

I jednostka lekcyjna:

Temat: Wprowadzenie litery „L” i „l”.

  1. Scharakteryzowanie litery „L” i „l”, jako znaku graficznego;
  2. Próby zapisu graficznego litery „L” i „l”;
  3. Utrwalenie zapisu graficznego litery „L” i „l” oraz zwrócenie uwagi na staranność.

II jednostka lekcyjna:

Temat: Wprowadzenie cyfry „3”.

  1. Scharakteryzowanie cyfry „3”, jako znaku graficznego;
  2. Próby zapisu graficznego cyfry „3”.

III jednostka lekcyjna:

Temat: Tworzenie sylab z wykorzystaniem wcześniej poznanych liter.

  1. Przypomnienie wcześniej poznanych liter;
  2. Wyjaśnienie czym jest sylaba;
  3. Próby wspólnego tworzenia sylab i ich zapisywanie.

IV jednostka lekcyjna:

Temat: Wprowadzenie pojęcia rytmu i jego zastosowanie.

  1. Wyjaśnienie i zapoznanie z pojęciem rytmu;
  2. Zapoznanie się z rytmem z ujęciu graficznym;
  3. Wykorzystanie instrumentów muzycznych do tworzenia rytmu;
  4. Próby samodzielnego tworzenia rytmu.

V jednostka lekcyjna:

Temat: Coś zmaluję- zajęcia plastyczne rozwijające motorykę małą.

  1. Wyjaśnienie zadań, które będą do wykonania;
  2. Przygotowanie przyborów niezbędnych do wykonania zadania;
  3. Wykonanie zadań plastycznych rozwijających motorykę małą.

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply