Dostęp do pokojów

Dostęp do pokojów

Foreningen „Barna Polen” może posiadać w usłudze appear.in do 10 pokojów, w każdym z nich może przebywać do 12 osób naraz. Głównym pokojem jest zawsze dostępny pokój nauczycielski:

appear.in/barnapolen

 

Będąc zarejestrowanym i poprawnie zalogowanym użytkownikiem zostaniemy automatycznie przekierowani do podglądu pokoju, wcześniej jednak musimy zaakceptować pozwolenie na dostęp do kamery i mikrofonu. Wybieramy „Allow cam/mic” („Pozwól na dostęp do kamery”):

Pojawi się powiadomienie w lewej górnej części ekranu (przeglądarki Firefox, Chrome, Opera), w centralnej górnej części (Safari) lub na dole (Edge):

 

Należy zaakceptować pozwolenie, a jeżeli jest możliwość to również zapisać je na przyszłość dla ułatwienia. Przykładowo taką opcję daje Firefox („Pamiętaj tę decyzję” jw.), a Chrome zapisuje sobie pozwolenie bez dodatkowego pytania.

Ostatnim krokiem jest wybranie przycisku „Join barnapolen” („Dołącz do barnapolen”), gdzie ostatnim członem napisu jest nazwa pokoju (w przypadku e-lekcji każdy pokój będzie miał inną nazwę, „barnapolen” to nazwa pokoju nauczycielskiego):

Jeżeli zamiast przycisku „Join barnapolen” widzisz opcję „Knock” („Zapukaj”) jak poniżej to oznacza, że albo nie jesteś zalogowana/y (czy widać nazwę użytkownika w prawej górnej części ekranu?), albo nie zaakceptowałaś/eś zaproszenia, które przychodziło na adres mailowy.

Jeżeli jesteś poprawnie zalogowana/y, a nie masz dostępu do pokoju bez pukania ani maila z zaproszeniem do pokoju na swojej poczcie – skontaktuj się z Dyrekcją.