Baza i wyposażenie

Polska Sobotnia Szkoła w Moss jest bardzo młodą placówką polonijną, która kładzie nacisk na rozwój dzieci: psychoruchowy, intelektualny, emocjonalny i społeczny. Szkoła, w której placówka wynajmuje pomieszczenia, położona jest w środku osiedla, z dala od ruchliwych dróg. Jest budynkiem dwupiętrowym, otoczonym placem zabaw dla dzieci, na którym znajdują się huśtawki i zjeżdżalnie. W części, z której korzysta polska szkoła, umiejscowiono pięć sal dydaktycznych, cztery toalety oraz miejsce przeznaczone na zmienne ubranie. Każda sala wyposażona jest w umywalkę i plastikowe kubeczki. Ponadto PSS w Moss ma prawo do użytkowania sali gimnastycznej, w której są organizowane uroczystości szkolne. Na dolnym piętrze znajduje się sala ze stołem do gry w ping-ponga.

Placówka jest wyposażona w projektor wraz z ekranem, który służy do odtwarzania prezentacji multimedialnych podczas lekcji bądź uroczystości szkolnych.
Materiały dydaktyczne, będące w posiadaniu polskiej placówki, to książki historyczne, przygodowe, bajki, legendy oraz czasopisma dla dzieci, różnego rodzaju płyty z piosenkami, relacjami na żywo z przedstawień historycznych, gry planszowe, układanki, puzzle.
Na zajęciach plastycznych wykorzystywane są następujące materiały: farby, pędzle, kredki, papier kolorowy itp., jak również specjalne fartuszki ortalionowe, aby dzieci się nie pobrudziły.

 

Grupa przedszkolna wyposażona jest w zabawki, tj. pluszaki, klocki, modele samochodów, różnego rodzaju dywaniki, na których dzieci siedzą podczas zajęć, a także odblaskowe kamizelki, na których widnieje nazwa szkoły wraz z numerem telefonu. Kamizelki są używane podczas spacerów. W trakcie posiłków przedszkolaki korzystają z małych stoliczków i krzesełek, które znajdują się w posiadaniu polskiej placówki. Dzieci mają także możliwość spożycia kanapek, gofrów czy też mufinek, które oferuje szkolna kantyna .