Współpraca

Elementarz cz. I

W celu poprawnego rozwoju naszych dzieci otrzymaliśmy z Ministerstwa Edukacji Narodowej I i II część elementarza. Podręcznik do szkoły podstawowej, który zawiera przydatne wiadomości na temat edukacji polonistycznej, przyrodniczej, artystycznej oraz społecznej. W nowym roku szkolnym nasi uczniowie będą mogli korzystać nieodpłatnie z tych podręczników.

Kolejna część darmowego podręcznika dla pierwszoklasistów uzyskała 10 września akceptację minister edukacji narodowej Joanny Kluzik-Rostkowskiej.

Zatwierdzona wersja podręcznika uwzględnia uwagi zgłoszone w trybie konsultacji społecznych. Akceptacja ministra jest równoznaczna z dopuszczeniem trzeciej części „Naszego elementarza” do użytku szkolnego.

Ateneum Uczelnia Wyższa

Współpracujemy z uczelnią Wyższą Ateneum w ramach szkoleń dla nauczycieli oraz atykułów naukowych w książkach i czasopismach pedagogicznych.

Artykuły wydane

Wydanie Problemy Wczesnej Edukacji 2013 r.

  • Ludzie starsi na emeryturze w Polsce i w Norwegii. Senior / osoba i obywatel pod redakcją profesora Henryka Olszewskiego
Podziękowanie od kadry z Bristolu

Współpracujemy ze Integracyjną Polską Szkołą z Bristolu im Wisławy Szymborskiej i Władysława Andresa w ramach wspólnych projektów edukacyjnych, wymiany dzieci, szkolenia kadry oraz konkursów międzynarodowych.

Przed budynkiem szkoły w Bristolu

Mieliśmy przyjemność odwiedzić dyrekcję i kadrę nauczycielską w ich szkole w celu omówienia spraw bieżących

Dyplom dla naszego Stowarzyszenia

Pomyślnie układa się współpraca ze szkołami z Polski, ze szkołą Podstawową nr 86 im Bolesława Czecha z Warszawy oraz Publiczną Szkołą Podstawową z Poręby Spytkowskiej.

Współpracujemy w ramach konkursów międzynarodowych, projektów edukacyjnych, wymiany dzieci oraz szkoleń nauczycieli.

Dyrekcja ze szkoły z Poręby Spytkowskiej zorganizowała dla szkół za granicą konkurs Wiem co jem/ zdrowo się odżywiam. Uczeń Stowarzyszenia Dzieci Polsce Wojciech Binder otrzymał wyróżnienie w tym konkursie.

W czerwcu zostaliśmy zaproszeni do w/w szkoły. Czeka nas wiele atrakcji porzez warsztaty taneczno/ gimnastyczne, wycieczki do Krakowa i Bochni kopalni soli oraz grill integracyjny.

Sprawozdanie oraz dokumentacja fotograficzna wkrótce na stronie.

Współpraca zarówno dla uczniów z placówek polonijnych jak i nauczycieli. Ponadto wysyłka czasopism z Fundacji do szkół za granicą.