Pomoce dydaktyczne

Fundacja Oświata Polska za granicą, z którą współpracujemy wyposażyła nas w pomoce dydaktyczne, które będziemy mogli wykorzystać na lekcjach historii.

 1. Książka Powstanie Warszawskie. Historia dla najmłodszych. J.J Szarkowie.
 2. Rok 1989 Mała książka o pewnej kurtynie, czekoladzie i wolności. M. Rusinek
 3. Materiał edukacyjny dla szkoly podstawowej Powstanie Warszawskie
 4. Biuletyn Instytut Pamięci Narodowej, Wojsko Polskie
 5. Płyta multimedialna Warszawskie Dzieci, młodzież w służbie Polskiego Państwa Podziemnego.
 6. Gra edukacyjna Historia Bitwy o Monte Cassino
 7. Poznaj historię wojny obronnej Polski 1939 rok. Gra edukacyjna typu memory.

Gra zawiera 48 kart z archiwalnymi fotografiami oraz broszurę z historycznym komentarzem do zdjęć.

 1. Program edukacyjny ABC z Reksiem, środek dydaktyczny zalecany do użytku szkolnego przez Ministererstwo Edukacji Narodowej. Program przeznaczony dla dzieci do nauki podstaw alfabetu, funkcji litery w słowie oraz czytania i rozumenia prostych słów, zrotów i zdań.
 2. Piosenki i zabawy dla przedszkolaków- zabawy muzyczne, odgłosy- ćwiczenia w słuchaniu, muzyka poważna do słuchania, marszu, pląsów.
 3. Multimedialny program edukacyjny – ćwiczenia dla zerówki pamięciowe, wzrokowe, słuchowe, ruchowe
 4. Encyklopedia Szkolna- wiedza o świecie w jednym tomie. Niepowtarzalna oprawa graficzna ułatwia poruszanie się w bogactwie informacji o ludziach, wynalazkach i całym otaczającym świecie. Celem encyklopedii jest dostarczanie łatwej do przyswojenia wiedzy, ktora pobudza do dalszych poszukiwań
 5. Zwyczaje i tradycje. To mój kraj. Tradycje naszego kraju, o których można dowiedzieć się ciekawych rzeczy o historii Polski. Książka jest pamiątką naszych przodków, którzy tworzyli tradycję. One także składają się na to co nazywamy polskością
 6. Gra planszowa dni tygodnia
  Dzieci uczą się nazw dni tygodnia i utrwalają je poprzez grę oraz puzzle obrazkowe, ktore mają zapisane nazwy dni.

Dzieci w trakcie gry poddają się emocjonującej atmosferze, uczą się nie tylko dni tygodnia, ale również ogólnej orientacji w czasie, przyswajając sobie zwroty podane na kartach np poniedziałek poprzedniego tygodnia, za dwa dni. Gra doskonale łączy świetną zabawę z nauką.