Konspekt

Konspekt dla klasy : Przedszkole

Opracowała: Anna Bryszewska

LEKCJA 14- 7 kwietnia

Nazwa bloku programowegoJ. angielski

Temat : Zwierzęta w jungli

Cele główne:

  • nazywanie zwierząt żyjących w jungli po angielsku
  • znajomość kolorów
  • rozwijanie słuchu muzycznego oraz poczucia rytmu
  • umiejętność odpowiadania na proste pytanie w języku angielskim

Cele szczegółowe:

  • mówi i ilustruje ruchem wierszyki
  • śpiewa i ilustruje ruchem piosenki
  • zna nazwy dzikich zwierząt
  • odpowiada na pytanie o preferencję „Jakie zwierzę z dżungli lubisz?”
  • angażuje się w zabawy ruchowe

Metody:

  • metody czynne: metoda kierowania aktywnością, metoda total phisical response (reagowania całym ciałem);
  • metody oglądowe: obserwacja i pokaz, przykład osobisty nauczyciela, udostępnianie sztuki: utwory muzyczne, nagrania wierszy;
  • metody słowne: opowiadania, uczenie piosenek, uczenie wierszy, zabawy ruchowe.

Środki dydaktyczne:

Odtwarzacz płyt CD,  jungle animals, farm animals, pacynka owieczka, wierszyk „Three little monkeys”,  piosenka „Walking walking”, piosenka „Let’s go to the zoo”

Przebieg

I  jednostka lekcyjna:

  1. Powitanie piosenką „Good morning”
  2. Przedstawienie pacynki owieczki i zapoznanie się z dziećmi pytaniem: „What’s your name?”
  3. Piosenka „Walking walking”
  4. Zabawy z użyciem flashcards jungle animals.
  5. Wierszyk „Three Little Monkeys” (wyliczanka)
  6. Odpowiadamy na pytanie : What’s your favourite jungle animal?
  7. Śpiewamy piosenkę „Let’s go to the zoo”.
  8. Żegnamy się wierszykiem „Goodbye, goodbye”.

Leave a Reply