SPRAWOZDANIE

Sprawozdanie z konkursu na temat wiedzy o krajach anglojęzycznych

W dniu 17.03. 2018 r w Polskiej Szkole Sobotniej w Moss dzięki uprzejmości i wsparciu dyrekcji placówki, odbył się konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych. Wszyscy uczniowie PSS w Moss byli zobligowani do wzięcia udziału w wydarzeniu.

Celem konkursu było propagowanie wiedzy o krajach anglojęzycznych i zabawa w duchu fair play. Wydarzenie odbywało się na zasadach podobnych do teleturnieju – zwycięzcami zostały trzy osoby z największą ilością punktów w dwóch kategoriach: klasy 1-3 oraz klasy 4-7.

Organizatorami konkursu byli nauczyciele języka angielskiego w PSS – mgr Aleksandra Bielińska-Podejko i Maciej Wojciechowski. Pełnili oni również rolę jury – zajęli się rozliczaniem punktów i przyznaniem nagród.

W klasach 1-3 zwycięzcami zostali: Krystian Gaweł, Zuzanna Kubiczek, Ada Sobieska oraz Gabriela Zielińska. W klasach 4-7 nagrody otrzymali Antoni Chłosta,  Amelia Urbańczyk i Kajetan Sobieski. Uczniowie zaskoczyli nas swoją obszerną wiedzą i zaangażowaniem. To był pierwszy tego typu konkurs w historii szkoły ale na pewno nie ostatni.

Naszym celem jest zachęcanie uczniów do nauki w sposób niekonwencjonalny – w ten sposób mogą przyswajać wiedzę w sposób naturalny dla dzieci, ale również świetnie się bawić i motywować nawzajem.

Tekst : mgr Aleksandra Bielińska – Podejko

Leave a Reply