Konspekt

KONSPEKT DLA  KLASY I

OPRACOWAŁA: lic Barbara Madejewska

Lekcja  10 – 11 Maj

Nazwa bloku programowego: Angielski

Temat: Fashion and clothes!

Cele główne:

  • Słuchanie oraz powtarzanie słownictwa w języku angielskim;
  • Poznawanie nowego słownictwa dotyczącego mody;
  • Zapamiętywanie nowych zwrotów.

 

Cele szczegółowe:

  • Dziecko poznaje nowe słowa i zwroty;
  • Uczeń odczytuje zdania związane z tematem;
  • Uczeń bierze udział w ćwiczeniach ułatwiających zapamiętywanie podanych zwrotów.

 

Metody:

  • Pogadanka;
  • Burza mózgów;
  • Zabawy muzyczno-ruchowe.

Środki dydaktyczne:

Płyta CD; ćwiczenia przygotowane przez nauczyciela.

Przebieg:

I jednostka lekcyjna: 

Temat: Fashion and clothes!

  1. Powitanie dzieci piosenką,
  2. Dzieci próbują same odnaleźć tłumczenie nowego słownictwa,
  3. Układamy zdania z rozsypanki dotyczące ubrań i mody,
  4. Uczniowie śpiewają nową piosenkę dotyczącą tematu,
  5. Pożegnanie piosenką Bye bye goodbye.

 

 

 

Konspekt

Lekcja 16 – 11 maj

 Opracowała: mgr Anna Guzińska

Nazwa bloku programowego:  Europa  .

Temat: Polska i inne państwa w Europie .

 

Dziecko:

  • Śpiewa i bawi się przy muzyce.
  • Wypowiada się na temat państw znajdujących się w Europie.
  • rozpoznaje flagi państw
  • przygotowuje dekoracje
  • słucha uważnie utwór „Oda do radości”
  • potrafi zachować się w czasie przedstawienia teatralnego.

 

Zajęcia dydaktyczne:

  • Powitanie : Zabawa pt. Jak się masz?.
  • Zabawa ruchowa – ilustrowanie czynności ruchem.
  • Rozmowa kierowana na temat: Kraje znajdujące się w Europie.
  • Słuchanie utworu pt. Oda do radości.
  • Przygotowywanie dekoracji do przedstawienia pt. Opowieści o krajach.
  • Oglądanie flag państw znajdujących się w Europie.
  • Udział w przedstawieniu teatralnym przygotowanym przez starszych kolegów.
  • Podsumowanie dnia , podziękowanie za wspólną zabawę.

Konspekt

Lekcja 15 – 27 kwietnia

 Opracowała: mgr Anna Guzińska

 Nazwa bloku programowego: Polska moja ojczyzna  .

Temat: Warszawska Syrenka .

 

Dziecko:

  • Śpiewa i naśladuje ruchem teksty piosenek.
  • Wypowiada się na temat tradycji i zwyczajów świątecznych
  • rozpoznaje symbole narodowe Polski
  • koloruje herb Warszawy
  • słucha uważnie wiersza o Syrence warszawskiej

 

Zajęcia dydaktyczne:

  • Powitanie : Zabawa na powitanie – Fala.
  • Zabawa ruchowa – ilustrowanie czynności ruchem.
  • Rozmowa kierowana na temat: Herby miast..
  • Słuchanie wiersza Z. Dmitrocy Legenda o warszawskiej Syrence.
  • Kolorowanie herbu Warszawy według wzoru. Oglądanie obrazków Syrenki warszawskiej.
  • Ćwiczenia grafomotoryczne Wisła.
  • Gra matematyczna Domino
  • Oglądanie flagi i godła Polski. IV 9
  • Słuchanie hymnu narodowego
  • Podsumowanie dnia , podziękowanie za wspólną zabawę.

Konspekt

KONSPEKT DLA PRZEDSZKOLA

OPRACOWAŁA: lic Barbara Madejewska

Lekcja  11 – 27 kwiecień

Nazwa bloku programowego: Język angielski

Temat: We count to 20.

Cele główne:

  • Zapoznanie się z nowym słownictwem;
  • Poznawanie nowych piosenek w języku angielskim;
  • Rozumienie tekstu śpiewanego.

Cele szczegółowe:

  • Dzieci potrafią liczyć w języku angielskim;
  • Dzieci śpiewają piosenki w języku angielskim;
  • Dzieci rozumieją czego dotyczy śpiewana piosenka;

 

Metody:

  • Pogadanka;
  • Burza mózgów;
  • Zagadki muzyczne;

 

Środki dydaktyczne:

Płyta CD, obrazki.

I jednostka lekcyjna:

Przebieg zajęć:

Temat: We count to 20 .

  1. Powitanie piosenką;
  2. Poznanie nowych słów dotyczących cyferek;
  3. Zastosowanie słownictwa w piosenkach
  4. Ćwiczenia ułatwiające zapamiętywanie słownictwa;
  5. Zakończenie zajęć.

 

Konspekt

KONSPEKT DLA KLASY 0

OPRACOWAŁA: lic Barbara Madejewska

Lekcja  10 – 27 Kwiecień

Nazwa bloku programowego: Język angielski

Temat: Spring

 

Cele główne:

  • Ćwiczenie umiejętności poprawnego operowania słownictwem;
  • Poznawanie zwrotów opisujących zmiany w przyrodzie;
  • Odróżnienie pór roku.

Cele szczegółowe:

  • Dziecko potrafi wymienić zmiany w przyrodzie;
  • Uczeń potrafi opisać zmiany zachodzące wiosną;
  • Dziecko wymienia pory roku;

 

Metody:

  • Wykład;
  • Burza mózgów;
  • Zagadki rysunkowe;

 

Środki dydaktyczne:

Płyta CD, obrazki, ćwiczenia

 

 I jednostka lekcyjna:

Przebieg zajęć:

Temat: Spring.

 

  1. Poznanie słownictwa dotyczącego zmian w przyrodzie.
  2. Poszerzanie zasobu słownictwa po przez zabawy w skojarzenia.
  3. Ćwiczenia ułatwiające zapamiętywanie.
  4. Zakończenie zajęć.

Konspekt

KONSPEKT DLA  KLASY II

OPRACOWAŁA: lic Barbara Madejewska

Lekcja  6 – 27 Kwiecień

Nazwa bloku programowego: Angielski

Temat: Spring

Cele główne:

  • Poznanie słownictwa dotyczącego Wiosny;
  • Rozwijanie umiejętności zastosowania języka obcego;
  • Zwroty dotyczące pór roku;

 

Cele szczegółowe:

  • Uczeń potrafi wymienić miesiące po angielsku oraz dopasować do pory roku;
  • Uczeń wypowiada się pełnym zdanie w języku angielskim;
  • Uczeń zna piosenki w języku angielskim dotyczące pór roku.

 

Metody:

  • Wykład;
  • Burza mózgów;
  • Zabawy muzyczno-ruchowe.

Środki dydaktyczne:

Płyta CD, obrazki

Przebieg:

I jednostka lekcyjna: 

Temat: Spring.

  1. Powitanie dzieci piosenką,
  2. Zabawy muzyczne oraz zagadka rozsypanka,
  3. Powtórzenie słownictwa związanego z przyrodą,
  4. Pożegnanie piosenką Bye bye goodbye

Konspekt

KONSPEKT DLA  KLASY I

OPRACOWAŁA: lic Barbara Madejewska

Lekcja  9 – 27 Kwiecień

Nazwa bloku programowego: Angielski

Temat: Spring is everywhere!

Cele główne:

  • Słuchanie oraz powtarzanie słownictwa w języku angielskim;
  • Poznawanie nowego słownictwa dotyczącego zmian w przyrodzie;
  • Zapamiętywanie nowych zwrotów.

 

Cele szczegółowe:

  • Dziecko poznaje nowe słowa i zwroty;
  • Uczeń odczytuje zdania związane z tematem;
  • Uczeń bierze udział w ćwiczeniach ułatwiających zapamiętywanie podanych zwrotów.

 

Metody:

  • Pogadanka;
  • Burza mózgów;
  • Zabawy muzyczno-ruchowe.

Środki dydaktyczne:

Płyta CD; ćwiczenia przygotowane przez nauczyciela.

Przebieg:

I jednostka lekcyjna: 

Temat: Spring is everywhere!

  1. Powitanie dzieci piosenką,
  2. Słuchamy historyjki o wiośnie,
  3. Dzieci próbują same nazywać zmiany w przyrodzie,
  4. Uczniowie śpiewają nową piosenkę dotyczącą tematu:
  5. Pożegnanie piosenką Bye bye goodbye.

 

 

 

Konspekt

Lekcja 14 – 6 kwietnia

Opracowała: mgr Anna Guzińska

Nazwa bloku programowego: Już niedługo święta  .

Temat: Pisanki, kraszanki .

 

Dziecko:

  • Śpiewa i naśladuje ruchem teksty piosenek.
  • Wypowiada się na temat tradycji i zwyczajów świątecznych
  • Eksperymentuje i wyciąga wnioski.
  • Aktywnie uczestniczy w zabawach logopedycznych ćwiczy sprawność aparatu artykulacyjnego.
  • Przelicza, stosuje liczebniki główne .
  • Bawi się przy muzyce, bierze udział w konkursie.

 

Zajęcia dydaktyczne:

  • Powitanie : Zabawy ruchowe przy znanych piosenkach.
  • Jaja różnych ptaków – wypowiedzi na temat ilustracji .
  • Eksperyment: Jak sprawdzić, czy jajko jest świeże?
  • Ćwiczenia logopedyczne usprawniające narządy mowy – język, wargi, żuchwę.
  • Rozmowa o pisankach i kraszankach.
  • Łączenie pisanek od najmniejszej do największej.
  • Przeliczanie pisanek – stosowanie liczebników głównych
  • Praca plastyczna Kraszanki, pisanki.
  • Stworzenie wystawy z przygotowanych pisanek.
  • Podsumowanie dnia , podziękowanie za wspólną zabawę.

Konspekt

Lekcja 13 – 23 marca

Opracowała: mgr Anna Guzińska 

Nazwa bloku programowego: Marcowa pogoda .

Temat: W marcu , jak w garncu .

 

Dziecko:

  • Śpiewa i naśladuje ruchem teksty piosenek.
  • Wypowiada się na temat przyrody i zjawisk atmosferycznych
  • Rozpoznaje i nazywa aktualną pogodę.
  • Aktywnie uczestniczy w zabawach logopedycznych ćwiczy sprawność aparatu artykulacyjnego.
  • Potrafi posługiwać się termometrem.
  • Bawi się przy muzyce, bierze udział w konkursach.

 

Zajęcia dydaktyczne:

  • Powitanie : Zabawy ruchowe przy znanych piosenkach.
  • Poznajemy termometr. Zabawa dydaktyczna Słońce i deszcz.
  • Ćwiczenia logopedyczne usprawniające język, wargi i żuchwę.
  • Zabawa pt – Jaką lubię pogodę?
  • Rytmizowanie przysłowia W marcu jak w garncu.
  • Rozwiązywanie zagadki o garnku. Oglądanie garnków, określanie ich wielkości i dobieranie do nich pokrywek. Odgadywanie symboli pogody. Praca plastyczna Garnek.
  • Ćwiczenia dużej motoryki i małej motoryki – Chmury i deszcz
  • Rysowanie po śladzie kształtu parasola. Powtarzanie rymowanki za nauczycielem. Wyklaskiwanie podanego rytmu.
  • Podsumowanie dnia , podziękowanie za wspólną zabawę.

Konspekt

KONSPEKT DLA KLASY 0

OPRACOWAŁA: lic Barbara Madejewska

Lekcja  9 – 23 Marzec

Nazwa bloku programowego: Język angielski

Temat:. Clothes

Cele główne:

  • Ćwiczenie umiejętności poprawnego operowania słownictwem;
  • Poznawanie słów opisujących czynności;
  • Rozumienie tekstu czytanego.

Cele szczegółowe:

  • Dziecko potrafi opowiedzieć o swoim hobby;
  • Uczeń potrafi opisać wykonywaną czynność;
  • Dziecko rozumie tekst czytany dotyczący tematu;

 

Metody:

  • Wykład;
  • Burza mózgów;
  • Zagadki rysunkowe;

 

Środki dydaktyczne:

Płyta CD, historyjki obrazkowe, ćwiczenia

 I jednostka lekcyjna

Przebieg zajęć:

Temat: Clothes.

  1. Poznanie nowych słów dotyczących ubrań.
  2. Zastosowanie słownictwa w czasie wypowiedzi ustnej.
  3. Piosenki ułatwiające zapamiętywanie słownictwa:

·         Get Dressed for the Day Song;

·         Kids vocabulary – Clothes – clothing;

·         Let’s Get Dressed Song.

 

  1. Zakończenie zajęć.