KONSPEKT DLA KLASY V
OPRACOWANIE: mgr Kornelia Linnsen
Lekcja 9 – 26 stycznia
Nazwa bloku programowego: Język angielski
Temat: My favourite TV programme, Present Simple and Present Continuous
Cele główne:
- Poszerzanie wiedzy na temat programów telewizyjnych;
- Zapoznanie ze słownictwem związanym z telewizją i programami telewizyjnymi;
- Poznanie głównych różnic pomiędzy czasem teraźniejszym prostym a czasem teraźniejszym kontynuującym;
- Znajomość określników czasu charakterystycznych do danego czasu teraźniejszego.
Cele szczegółowe: Uczeń:
- Zna słownictwo związane z telewizją i programami telewizyjnym;
- Potrafi rozmawiać – t.j. zadawać pytania i opowiadać na temat ulubionych programów;
- Potrafi odróżniać dwa czasy teraźniejsze oraz zna ich charakterystyczne określniki czasu;
- Zna zasady używania czasów teraźniejszych do opisywania czynności wykonywanych ogólnie oraz w chwili mówienia.
Metody:
- Podające;
- Eksponujące.
Środki dydaktyczne:
Materiały: kserokopie z podręcznika ‘Friends’, CD
Przebieg:
I jednostka lekcyjna:
Temat: My favourite TV programme
- Przywitanie nauczyciela z uczniami;
- Nauczyciel wprowadza uczniów w temat lekcji, rozdaje karty pracy;
- Uczniowie słuchają i czytają dialog związany z tematem;
- Wykonanie zadań, które ma na celu utrwalenie wiadomości;
- Dyskusja w celu utrwalenia tematu i słownictwa;
- Pożegnanie nauczyciela z uczniami.
II jednostka lekcyjna:
Temat: Present Simple and Present Continuous
- Przywitanie nauczyciela z uczniami;
- Wprowadzenie w temat lekcji, powtarzanie dotychczasowych wiadomości na temat czasów teraźniejszych oraz rozdanie kart prac;
- Uczniowie wykonują zadania gramatyczne;
- Podsumowanie wiadomości, w celu utrwalenia zdobytej na lekcji wiedzy;
- Pożegnanie nauczyciela z uczniami.