Konspekt dla klasy „O”
Opracowała: Anna Bryszewska
Lekcja 14- 7 kwietnia
Nazwa bloku programowego: Rooms
Temat: Furniture and adjectives.
Cele główne:
- znajomość nazw pomieszczeń w języku angielskim
- znajomość nazw mebli w języku angielskim
- umiejętność odpowiedzi na proste pytanie w języku angielskim
- znajomość podstawowych przymiotników opisujących
Cele szczegółowe- uczeń:
- potrafi nazwać pomieszczenia w domu
- potrafi nazwać niektóre z mebli w języku angielskim
- potrafi opisać przedmiot prostymi przymiotnikami „big, small, hard, soft”
Metody:
- metody czynne: metoda kierowania aktywnością, metoda ćwiczeń, metoda total phisical response (reagowanie całym ciałem);
- metody oglądowe: obserwacja i pokaz: czynności, przykład osobisty nauczyciela, utwory muzyczne, opowiadanie;
- metody słowne: uczenie piosenek, opowiadanie bajki z pokazywaniem razem z nauczycielem.
Środki dydaktyczne:
Odtwarzacz płyt CD, pacynka sowa, flashcards rooms, flashcards furniture, piosenka „Teddy Bear”, bajka „Goldilocks and the three bears”, worek z przedmiotami „duży, mały, miękki, twardy”, piosenka „Walking walking”, wierszyk „Clap your hands”
Przebieg:
I jednostka lekcyjna:
Temat: Adjectives.
- Przywitanie piosenką „Good morning”
- Zapoznanie się pytaniem „What’s your name?”
- Piosenka „Teddy Bear”
- Zabawy z flashcards.
- Wierszyk „Clap your hands”
- Zabawa z opisem rzeczy w worku.
- Piosenka „Walking, walking”
- Bajka „Goldilocks and three bears”- utrwalenie nazw mebli.
- Pożegnanie wierszykiem „Goodbye goodbye”.