Konspekt

KONSPEKT DLA KLASY III

OPRACOWAŁA: mgr Małgorzata Pamuła

Lekcja 1 – 15 września

Nazwa bloku programowego: Edukacja zintegrowana

Temat: Własna historia kotka Pimpka

Cele główne:

  • Kształtowanie umiejętności kojarzenia faktów oraz umiejętności logicznego myślenia;
  • Rozwijanie spostrzegawczości;
  • Umiejętność współpracy w grupie.

Cele szczegółowe:

  • Uczeń nadaje tytuły historyjkom obrazkowym;
  • Uczeń formułuje wypowiedzi;
  • Uczeń buduje związki przyczynowo-skutkowe poprzez układanie kolejności obrazków w historyjce;
  • Uczeń nazywa i rozróżnia pory roku na podstawie ilustracji;
  • Uczeń nazywa czynności.

Metody:

  • Praca w grupach;
  • Pogadanka,
  • Wykład,
  • Zagadki obrazkowe,

Środki dydaktyczne:

Rozsypanki obrazkowe; historyjki obrazkowe; opisy i obrazki pór roku; rozsypanka wyrazowa dotycząca pór roku; podstawowe informacje na temat czynności (karty czynności

Przebieg:

I jednostka lekcyjna:

Temat: Własna historia kotka Pimpka

  1. Powitanie uczniów, zapoznanie się z nimi, wyjaśnienie celu lekcji. Wyjaśnienie różnicy pomiędzy rozsypanką a historyjką obrazkową.
  2. Podział uczniów na 3 grupy robocze.
  3. Układanie z rozsypanek historyjek obrazkowych.
  4. Układanie planu wydarzeń.
  5. Nadawanie tytułów historyjkom i uzasadnienie nazwy.

II jednostka lekcyjna:

Temat: Własna historia kotka Pimpka

  1. Ćwiczenia utrwalające czasowniki: karty czynności, nazywanie czynności, kalambury, określenie pytań czasownika.
  2. Wskazywanie czynności na obrazkach z wykorzystaniem poznanych pytań czasownika (co robi? co się z nim dzieje?)

III jednostka lekcyjna:

Temat: Własna historia kotka Pimpka

  1. Przypomnienie wiadomości o czterech porach roku; rozsypanka wyrazowa o czterech porach roku; dopasowanie opowiadania do pory roku; wskazanie na historyjkach obrazkowych elementów poszczególnych pór roku.
  2. Podsumowanie zajęć – quiz o czynnościach i porach roku

 

Leave a Reply