Konspekt

KONSPEKT DLA KLASY 0

OPRACOWAŁA: mgr Marta Walczak

Lekcja 9 – 12 stycznia

Nazwa bloku programowego: Nauczanie zintegrowane

Temat: Wprowadzenie litery „I”oraz „ i”, Wprowadzenie litery „K” oraz „ k”, Zabawa literami, czyli tworzenie prostych wyrazów oraz próby ich czytania

Cele główne:

  • Zapoznanie uczniów z literami „I”, „i”, „K” oraz „k”;
  • Zapoznanie z zasadami tworzenia wyrazów, próby tworzenia wyrazów oraz ich czytania.

Cele szczegółowe: Uczeń potrafi:

  • Zapisać poznane litery: ”I”, ”i”, ”K” oraz ”k”;
  • Odnaleźć omawiane litery pośród innych;
  • Odtworzyć zapis graficzny poznanych liter;
  • Utworzyć sylaby oraz proste wyrazy przy użyciu omawianych liter;
  • Przeczytać proste wyrazy.

Metody:

  • Pogadanka, wyjaśnianie;
  • Zgadywanka, praca z ilustracjami.

Środki dydaktyczne:

Podręcznik, ćwiczenia, ilustracje, tablica szkolna, konkrety charakterystyczne dla omawianych zagadnień, zeszyt.

Przebieg:

I jednostka lekcyjna:

Temat: Wprowadzenie litery „I” oraz „i”

  1. Scharakteryzowanie litery „I” oraz „i”;
  2. Próby zapisu graficznego litery „I” oraz „i”,
  3. Utrwalenie zapisu graficznego poznanych liter oraz zwrócenie uwagi na staranność ich zapisu.

II jednostka lekcyjna:

Temat: Wprowadzenie litery „K” oraz „k”

  1. Scharakteryzowanie litery „K” oraz „k”;
  2. Próby zapisu graficznego litery „K” oraz „k”;
  3. Utrwalenie zapisu graficznego poznanych liter oraz zwrócenie uwagi na staranność ich zapisu.

III jednostka lekcyjna:

Temat: Tworzenie sylab z dotychczas poznanych liter

  1. Wyjaśnienie znaczenia słowa „sylaba”;
  2. Przypomnienie sylab poznanych wcześniej;
  3. Dzielenie wyrazów na sylaby;
  4. Wspólne tworzenie sylab oraz prostych wyrazów;
  5. Próby czytania prostych wyrazów.

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply