Konspekt

KONSPEKT DLA KLASY III

OPRACOWAŁA: mgr Małgorzata Pamuła

Lekcja 10 – 26 stycznia

Nazwa bloku programowego: Nauczanie zintegrowane

Temat: Podsumowanie dotychczasowych treści – sprawdzian, Zaułek słówek – zdanie pojedyncze i zdanie złożone, Jak zwierzęta spędzają zimę? Szkielet człowieka

Cele główne: Zapoznanie:

  • Z tworzeniem zdań pojedynczych i złożonych;
  • Ze szkieletem człowieka;
  • Ze sposobami zimowania zwierząt;
  • Z gatunkami ptaków pozostającymi na zimę w Polsce;
  • Z gatunkami ptaków, które odlatują na zimę do ciepłych krajów.

Cele szczegółowe: Uczeń:

  • Układa zdania proste i zdania złożone zgodnie z poznanymi zasadami;
  • Nazywa podstawowe części szkieletu człowieka;
  • Wie, ile kości ma szkielet człowieka;
  • Nazywa sposoby zimowania zwierząt;
  • Nazywa gatunki ptaków odlatujących na zimę do ciepłych krajów;
  • Nazywa gatunki ptaków pozostających w Polsce na zimę;
  • Zna sposoby pomagania zwierzętom zimą.

Metody:

  • Opowiadanie;
  • Wykład;
  • Pogadanka;
  • Zagadki rysunkowe;
  • Mapa mentalna;
  • Burza mózgów.

Środki dydaktyczne:

Podręcznik do klasy III „Nasza Szkoła” cz. 2, Ćwiczenia do klasy III „Nasze Ćwiczenia”cz.2,wklejka do zeszytu, karty trójdzielne pt. „Zimujące zwierzęta”, karty trójdzielne pt. „ ptaki odlatujące na zimę”, karty trójdzielne pt. „ptaki pozostające w Polsce na zimę”, karty ze zdaniami pojedynczymi i złożonymi, karty trójdzielne pt. „budowa szkieletu”

Przebieg:

I jednostka lekcyjna: 

Temat: Podsumowanie dotychczasowych treści – sprawdzian

  1. Zapoznanie uczniów z treścią zadań na sprawdzianie;
  2. Pisanie sprawdzianu.

II jednostka lekcyjna: 

Temat: Zaułek słówek – zdania pojedyncze i zdania złożone

  1. Omówienie zasad tworzenia zdań pojedynczych i złożonych;
  2. Ćwiczenia praktyczne;
  3. Omówienie zadania domowego dotyczącego tematu.

III jednostka lekcyjna: 

Temat: Jak zwierzęta spędzają zimę?

  1. Praca z kartami trójdzielnymi dotyczącymi zimowania zwierząt oraz gatunków ptaków pozostających w Polsce na zimę i wylatującymi do ciepłych krajów;
  2. Wykonanie zadań z zeszytu ćwiczeń;
  3. Omówienie zadania domowego dotyczącego tematu.

IV jednostka lekcyjna: 

Temat: Szkielet człowieka?

  1. Przedstawienie budowy szkieletu człowieka;
  2. Ćwiczenia praktyczne dotyczące tematu;
  3. Omówienie zadania domowego dotyczącego tematu;
  4. Rozdanie wklejek do zeszytu.

Leave a Reply