KONSPEKT DLA KLASY V
OPRACOWANIE: mgr Kornelia Linnsen
Lekcja 13 – 23 marca
Nazwa bloku programowego: Język angielski
Temat: Comparatives and superlatives of adjectives – revision; Present Simple – revision.
Cele główne:
- Poszerzanie i utrwalenie wiedzy na temat stopniowania przymiotników;
- Użycie stopniowania przymiotników w ćwiczeniach;
- Przypomnienie oraz utrwalenie wiadomości na temat użycia czasu teraźniejszego prostego Present Simple;
- Utrwalenie znajomości stosowania określników czasu charakterystycznych dla czasu teraźniejszego.
Cele szczegółowe: Uczeń:
- Zna zasady tworzenia stopnia wyższego oraz najwyższego stopniowania przymiotników oraz potrafi je używać w ćwiczeniach i własnych zdaniach;
- Zna zasady używania czasu teraźniejszego do opisywania czynności wykonywanych ogólnie oraz zna ich charakterystyczne określniki czasu;
- Potrafi używać czas teraźniejszy w ćwiczeniach oraz w tworzeniu własnych wypowiedzi.
Metody:
- Podające;
- Eksponujące.
Środki dydaktyczne:
Materiały: kserokopie z podręcznika ‘Friends’.
Przebieg:
I jednostka lekcyjna:
Temat: Comparatives and superlatives of adjectives – revision.
- Przywitanie nauczyciela z uczniami;
- Wprowadzenie w temat lekcji, powtarzanie dotychczasowych wiadomości na temat stopniowania przymiotników oraz rozdanie kart prac;
- Uczniowie wykonują zadania gramatyczne;
- Podsumowanie wiadomości, w celu utrwalenia zdobytej na lekcji wiedzy;
- Pożegnanie nauczyciela z uczniami.
II jednostka lekcyjna:
Temat: Present Simple – revision.
- Przywitanie nauczyciela z uczniami;
- Wprowadzenie w temat lekcji, powtarzanie dotychczasowych wiadomości na temat czasu teraźniejszego oraz rozdanie kart prac;
- Uczniowie wykonują zadania gramatyczne;
- Podsumowanie wiadomości, w celu utrwalenia zdobytej na lekcji wiedzy;
- Pożegnanie nauczyciela z uczniami.