KONSPEKT DLA KLASY V
OPRACOWANIE: mgr Kornelia Linnsen
Lekcja 14 – 6 kwietnia
Nazwa bloku programowego: Język angielski
Temat: Countable and uncountable nouns – revision; Time adverbials in Present Simple – revision.
Cele główne:
- Poszerzanie i utrwalenie wiedzy na temat rzeczowników policzalnych i niepoliczalnych;
- Użycie rzeczowników policzalnych i niepoliczalnych w ćwiczeniach;
- Przypomnienie oraz utrwalenie wiadomości na temat użycia czasu przysłówków czasu w Present Simple;
- Utrwalenie znajomości stosowania przysłówków czasu charakterystycznych dla czasu teraźniejszego Present Simple.
Cele szczegółowe: Uczeń:
- Zna różnice pomiędzy rzeczownikami policzalnymi i niepoliczalnymi oraz potrafi je używać w ćwiczeniach i własnych zdaniach;
- Zna zasady używania czasu teraźniejszego do opisywania czynności wykonywanych ogólnie oraz zna ich charakterystyczne określniki czasu;
- Potrafi używać przysłówki czasu w czasie teraźniejszym w ćwiczeniach oraz w tworzeniu własnych wypowiedzi.
Metody:
- Podające;
- Eksponujące.
Środki dydaktyczne:
Materiały: kserokopie z podręcznika ‘Friends’.
Przebieg:
I jednostka lekcyjna:
Temat: Countable and uncountable nouns – revision.
- Przywitanie nauczyciela z uczniami;
- Wprowadzenie w temat lekcji, powtarzanie dotychczasowych wiadomości na temat rzeczowników policzalnych i niepoliczalnych oraz rozdanie kart prac;
- Uczniowie wykonują zadania gramatyczne;
- Podsumowanie wiadomości, w celu utrwalenia zdobytej na lekcji wiedzy;
- Pożegnanie nauczyciela z uczniami.
II jednostka lekcyjna:
Temat: Time adverbials in Present Simple – revision.
- Przywitanie nauczyciela z uczniami;
- Wprowadzenie w temat lekcji, powtarzanie dotychczasowych wiadomości na temat czasu teraźniejszego oraz rozdanie kart prac;
- Uczniowie wykonują zadania gramatyczne;
- Podsumowanie wiadomości, w celu utrwalenia zdobytej na lekcji wiedzy;
- Pożegnanie nauczyciela z uczniami.