KONSPEKT DLA KLASY: V
OPRACOWAŁA: mgr Joanna Dębicka
Lekcja 10 – 03 lutego
Nazwa bloku programowego: How does it taste?
Temat: How does it taste?
Cele główne:
- poznanie przymiotników odnoszących się do produktów spożywczych i potraw;
 - poznanie zwrotu I would like (to).
 
Cele szczegółowe:
- zna nazwy określające czynność jedzenia w języku angielskim;
 - potrafi wymienić kilka potraw w języku angielskim;
 - zapisuje zdania używając konstrukcji I would like (to);
 - słucha uważnie czytanego tekstu oraz odpowiada na pytania;
 - tworzy pytania opisujące potrawy w języku angielskim.
 
Metody:
- metody czynne: metoda kierowania aktywnością, metoda zadań;
 - metody słowne: rozmowy, opowiadania, zagadki, objaśnienia, instrukcje.
 
Środki dydaktyczne:
Książka „World Explorer 2”,odtwarzacz płyt cd, płyta cd.
Przebieg:
I jednostka lekcyjna:
Temat: How taste works.
- Powitanie uczniów.
 - Powtórzenie słownictwa z poprzednich zajęć.
 - Czytanie tekstu z podręcznika oraz odpowiadanie na pytania w zeszycie ćwiczeń.
 - Zapoznanie z konstrukcją zdania Would like (to).
 - Zapoznanie uczniów z nowym słownictwem.
 - Uzupełnianie zdań odpowiednimi wyrazami opisującymi smak jedzenia.
 - Słuchanie dialogów oraz wpisywanie odpowiednich słówek w luki wyrazowe.
 - Praca w parach – uczniowie zadają sobie nawzajem pytania dotyczące ich upodobań żywnościowych (co lubią jeść, a za czym nie przepadają). Uczniowie notują odpowiedzi i następnie czytają je na głos.
 - Dopasowywanie obrazków na podstawie nagrania.
 - Powtórzenie poznanego słownictwa z danej lekcji.
 
