KONSPEKT DLA KLASY I
OPRACOWAŁA: Agnieszka Płucienniczek
Lekcja 16 – 12 maja
Nazwa bloku programowego: Między nami.
Cele główne:
- uważne słuchanie tekstów;
- omawianie treści przeczytanych tekstów i ilustracji;
- wypowiadanie się w formie uporządkowanej;
- używanie znaków interpunkcyjnych;
- poznanie stopnia pokrewieństwa;
- doskonalenie umiejętności rozwiązywania testów;
- pisanie czasowników z „nie”;
- wzmacnianie więzi rodzinnych.
Cele szczegółowe: uczeń:
- potrafi słuchać uważnie tekstów czytanych przez nauczyciela;
- potrafi udzielić odpowiedzi na pytanie dotyczące wysłuchanego utworu;
- odpowiada pełnym zdaniem, gramatycznie poprawnym;
- zna zastosowanie znaków interpunkcyjnych [,], [.], [?], [!];
- czyta poprawnie na głos wybrane teksty;
- doskonali umiejętność czytania ze zrozumieniem;
- utrwala części zdania;
- tworzy nowe czasowniki za pomocą przedrostków;
- rozwiązuje zadania tekstowe z matematyki;
- mówi wiersz i śpiewa piosenki.
Metody:
- podające;
- czynna: działań praktycznych.
Środki dydaktyczne:
Podręcznik Elementarz odkrywców – cz. 4, Ćwiczenia Elementarz odkrywców – cz. 4. str. 30-35, magnetofon, klej, sól
Przebieg:
I jednostka lekcyjna:
Temat : Miedzy nami w domu.
- „Jak nasza mama zreperowała księżyc” słuchanie opowiadania J. Papuzinskiej, rozmowa na temat ważnej roli matki w rodzinie.
- Praca w kartach pracy – dobieranie podpisów do ilustracji.
- Znaki interpunkcyjne – zastosowanie [,], [.], [?], [!]
II jednostka lekcyjna:
Temat: Święto Mamy.
- „Święto mamy” czytanie przez nauczyciela tekstu z podręcznika cz.4, str. 32.
- Poznanie graficznego obrazu oraz prawidłowego zapisu dwuznaku „dż”.
- Podkreślanie w tekście wyrazów z „dż”.
- Wykonanie prezentu z okazji Dnia Mamy i Taty.
III jednostka lekcyjna:
Temat: Edukacja matematyczna.
- Odczytywanie i zapisywanie liczby za pomocą cyfr.
- Rozwiązywanie zadań z niewiadomą zapisaną za pomocą okienka.
- Rozwiazywanie zadań z tekstem.
- Odczytywanie godzin na zegarze.