Konspekt

KONSPEKT DLA  KLASY I

OPRACOWAŁA: Agnieszka Płucienniczek

Lekcja  16 – 12 maja

Nazwa bloku programowego: Między nami.

Cele główne:

  • uważne słuchanie tekstów;
  • omawianie treści przeczytanych tekstów i ilustracji;
  • wypowiadanie się w formie uporządkowanej;
  • używanie znaków interpunkcyjnych;
  • poznanie stopnia pokrewieństwa;
  • doskonalenie umiejętności rozwiązywania testów;
  • pisanie czasowników z „nie”;
  • wzmacnianie więzi rodzinnych.

Cele szczegółowe: uczeń:

  • potrafi słuchać uważnie tekstów czytanych przez nauczyciela;
  • potrafi udzielić odpowiedzi na pytanie dotyczące wysłuchanego utworu;
  • odpowiada pełnym zdaniem, gramatycznie poprawnym;
  • zna zastosowanie znaków interpunkcyjnych [,], [.], [?], [!];
  • czyta poprawnie na głos wybrane teksty;
  • doskonali umiejętność czytania ze zrozumieniem;
  • utrwala części zdania;
  • tworzy nowe czasowniki za pomocą przedrostków;
  • rozwiązuje zadania tekstowe z matematyki;
  • mówi wiersz i śpiewa piosenki.

Metody:

  • podające;
  • czynna: działań praktycznych.

Środki dydaktyczne:

Podręcznik Elementarz odkrywców – cz. 4, Ćwiczenia Elementarz odkrywców – cz. 4. str. 30-35, magnetofon, klej, sól

Przebieg:

I jednostka lekcyjna:

Temat :  Miedzy nami w domu.

  1. „Jak nasza mama zreperowała księżyc” słuchanie opowiadania J. Papuzinskiej, rozmowa na temat ważnej roli matki w rodzinie.
  2. Praca w kartach pracy – dobieranie podpisów do ilustracji.
  3. Znaki interpunkcyjne – zastosowanie [,], [.], [?], [!]

II jednostka lekcyjna:

Temat: Święto Mamy.

  1. „Święto mamy” czytanie przez nauczyciela tekstu z podręcznika cz.4, str. 32.
  2. Poznanie graficznego obrazu oraz prawidłowego zapisu dwuznaku „dż”.
  3. Podkreślanie w tekście wyrazów z „dż”.
  4. Wykonanie prezentu z okazji Dnia Mamy i Taty.

III jednostka lekcyjna:

Temat: Edukacja matematyczna.

  1. Odczytywanie i zapisywanie liczby za pomocą cyfr.
  2. Rozwiązywanie zadań z niewiadomą zapisaną za pomocą okienka.
  3. Rozwiazywanie zadań z tekstem.
  4. Odczytywanie godzin na zegarze.

 

Leave a Reply