Konspekt

KONSPEKT DLA  KLASY O

OPRACOWAŁA: Małgorzata Hrapkowicz

Lekcja  16 – 12 maja

Nazwa bloku programowego: W domu najlepiej.

Cele główne:

  • kształtowanie umiejętności wypowiadania się na temat swojej rodziny;
  • kształtowanie umiejętności odpowiedzialności za swoje słowa i obietnice;
  • kształtowanie umiejętności precyzyjnego kreślenia po wyznaczonym śladzie;
  • doskonalenie przeliczania liczebnikami głównymi i porządkowymi;
  • doskonalenie rozpoznawania i nazywania kształtów podstawowych figur geometrycznych.

Cele szczegółowe: uczeń:

  • potrafi wymienić członków rodziny ;
  • potrafi dokonać analizy postępowania bohaterów opowiadania ;
  • wie, że każdy musi być odpowiedzialny za swoje słowa i obietnice;
  • potrafi określić własne obowiązki domowe oraz rozumie konieczność sumiennego ich wykonywania;
  • umie precyzyjnie kreślić po wyznaczonym śladzie;
  • umie rozpoznać czynności domowe po ułożeniu puzzli;
  • wie na czym polega praca ludzi przedstawionych na planszy;
  • wie w jakim zawodzie pracują jego najbliżsi;
  • potrafi określić czynności ludzi przedstawionych na planszy;
  • wie jak wyglądają cyfry i potrafi wymienić je w odpowiedniej kolejności;
  • potrafi rozpoznać i nazwać kształty podstawowych figur geometrycznych.

Metody:

  • podające: pogadanka;
  • praktycznych działań;
  • aktywizująca: burza mózgów.

Środki dydaktyczne:

Zeszyt ćw. część 4,

Przebieg:

I jednostka lekcyjna: 

Temat: Uroczystość dnia matki.

II jednostka lekcyjna:

Temat: Zajęcia na wolnym powietrzu.

III jednostka lekcyjna:

Temat: Kwiaty dla mamy.

  1. „Z rodzina najlepiej” – pogadanka na temat rodziny i jej członków.
  2. „Pięć minut” – słuchanie opowiadania i rozmowa na temat jego treści.
  3. „Podział obowiązków w moim domu” – promyczkowe uszeregowanie.
  4. „Wazon dla mamy” – ćwiczenie graficzne na karcie pracy;
  5. „Domowe układanki” – puzzle z czynnościami domowymi.

IV jednostka lekcyjna:

Temat: Zawody naszych bliskich.

  1. „Poznajemy zawody” – omówienie planszy dydaktycznej.
  2. „Gdzie pracują moi najbliżsi” – wypowiedzi dzieci..
  3. „Ciekawe zawody” – omawianie zdjęć w karcie pracy.
  4. „Narzędzia potrzebne do pracy” – ćwiczenie w przyporządkowywaniu na karcie pracy.
  5. „Czary dla mamy” – ćwiczenie w przeliczaniu z wykorzystaniem karty pracy.
  6. „Geometryczne kwiaty” – ćwiczenie utrwalające pojęcia matematyczne na karcie pracy.

 

Leave a Reply