Konspekt

KONSPEKT DLA  KLASY II

OPRACOWAŁA: mgr Paulina Kociołek

Lekcja  4 – 27 października

Nazwa bloku programowego: Nauczanie zintegrowane

Temat: Cechy dobrego kolegi oraz nasze strachy, Trudne słówka – „ó” wymienne na „o”, Jesienne przetwory w słoiku, Wymarzony zawód

Cele główne:

  • Potrafi wymienić cechy dobrego kolegi
  • Wyjaśnienie terminu „strach” i sposobów radzenia sobie z nim;
  • Charakterystyka zasady „ó” wymiennego na „o”;
  • Poznanie przetworów i ich nazw;
  • Poznanie różnych zawodów.

Cele szczegółowe: Uczeń:

  • Potrafi się wypowiadać na temat czytanego tekstu;
  • Rozwija umiejętność słuchania ze zrozumieniem;
  • Rozumie termin „strach” oraz zna sposoby radzenia sobie z nim;
  • Stosuje zasadę „ó” wymiennego na „o”;
  • Potrafi wymienić różne zawody i krótko je charakteryzuje.

Metody:

  • Wykład;
  • Wyjaśnienie;
  • Pogadanka;
  • Burza mózgów.

Środki dydaktyczne:

Podręcznik do klasy II „Elementarz odkrywców”, Ćwiczenia do klasy II „Elementarz odkrywców”

Przebieg:

I jednostka lekcyjna: 

Temat: Cechy dobrego kolegi oraz „wielkie oczy” strachu

  • Słuchanie ze zrozumieniem tekstu „Kanapkowa koleżanka” Rafała Witka;
  • Omówienie cech oraz zachowań dobrego kolegi;
  • Charakterystyka strachu oraz omówienie sposobów radzenia sobie z nim.

II jednostka lekcyjna: 

Temat: Trudne słówka – „ó” wymienne na „o”

  • Charakterystyka zasady „ó” wymiennego na „o”;
  • Słuchanie ze zrozumieniem wiersza Małgorzaty Strzałkowskiej „Wlazł wół na stół”;
  • Wyrazy z „ó” na obrazkach w książce i zeszycie ćwiczeń – pisownia trudnych wyrazów.

III jednostka lekcyjna:

Temat: Jesienne przetwory w słoiku

  • Poznanie przetworów i nazywanie ich;
  • Rozmowa na temat ulubionych przetworów.

IV jednostka lekcyjna:

Temat: Kim z zawodu chce być w przyszłości?

  • Słuchanie tekstu Wojciecha Widłaka pt. „Warto być…”;
  • Rozmowa na temat różnych zawodów;
  • Wypowiedzi uczniów na temat wymarzonego zawodu.

 

 

Leave a Reply