Konspekt

KONSPEKT DLA  KLASY 0

OPRACOWAŁA: Małgorzata  Hrapkowicz

Lekcja  10 – 3 lutego

Nazwa bloku programowego:  Zdrowie jest najważniejsze.

Cele główne:

  • doskonalenie myślenia przyczynowo – skutkowego;
  • poznanie zapisu cyfrowego liczby 8;
  • kształtowanie postawy prozdrowotnej;
  • kształtowanie prawidłowe nawyki żywieniowe;
  • poznanie zapisu graficznego głoski „n”;
  • doskonalenie małej motoryki;
  • docenianie pracy zawodowej pracowników służby zdrowia.

Cele szczegółowe: uczeń:

  • potrafi dobrać ubranie odpowiednie do pory roku i warunków atmosferycznych;
  • zna zapis cyfrowy liczby 8;
  • zna czynniki warunkujący zdrowe życie;
  • wie czym jest piramida żywienia;
  • potrafi ułożyć zdrowy jadłospis;
  • potrafi zgodnie współpracować z dziećmi podczas pracy zespołowej;
  • wie jak zachować się podczas wizyty u lekarza;
  • umie wyodrębnić głoski na początku wyrazu i przyporządkowuje je do odpowiednich liter;
  • wie na czym polega praca pracowników służby zdrowia.

Metody:

  • podające: pogadanka;
  • praktycznych działań;
  • aktywizująca: burza mózgów, drama.

Środki dydaktyczne:

Zeszyt ćw. część 3,

Przebieg:

I jednostka lekcyjna

Temat:  Zimowy spacer.

  1. „Ubieramy się na zimowy spacer” – ćwiczenie w klasyfikowaniu.
  2. „Osiem zasad zdrowego stylu życia” – mapa pojęciowa oraz wykonywanie ćwiczenia na karcie pracy.
  3. „Osiem ramion, osiem nóg” – zabawa matematyczna.
  4. Prezentacja graficznego wyglądu liczby 8.
  5. Praca plastyczna ozdabianie liczby 8.

II jednostka lekcyjna:

Temat: Układamy jadłospis.

  1. „ Piramida zdrowego żywienia – omówienie planszy dydaktycznej i wykonanie ćwiczeń w karcie pracy.
  2. „Jabłko dla Florentynki” – ćwiczenie graficzne.
  3. „Układamy jadłospis” – praca zespołowa.
  4. „Kącik ciekawej książki” – słuchanie czytanych utworów literackich związanych z tematyka zajęć.

III jednostka lekcyjna:

Temat: Zajęcia na wolnym powietrzu.

IV jednostka lekcyjna:

Temat: Walka z chorobą.

  1. „Chory smok” – słuchanie wiersza i wykonanie i wykonanie ćwiczenia na karcie pracy.
  2. „Od czego może boleć brzuch? – ćwiczenie w klasyfikowaniu.
  3. „Smok i wizyta u lekarza” – zabawa darmowa.
  4. „ N jak nosorożec” – ćwiczenia analizy i syntezy słuchowej, wykonanie ćwiczeń na karcie pracy.
  5. „ Spotkanie z przedstawicielem służby zdrowia” – pogadanka.

Leave a Reply