KONSPEKT DLA KLASY 0
OPRACOWAŁA: Małgorzata Hrapkowicz
Lekcja 12 – 3 marca
Nazwa bloku programowego: Nasze zwierzęta.
Cele główne:
- kształtowanie umiejętności klasyfikowania zwierząt;
- doskonalenie sprawności manualnej podczas kreślenia szlaczków;
- doskonalenie umiejętności wokalnych i artykulacyjnych.
Cele szczegółowe: uczeń:
- dziecko wie w jaki środowisku żyje dane zwierzę;
- potrafi przeliczać wyrazy w ułożonych zdaniach;
- układa historyjkę obrazkową;
- zna produkty otrzymywane z mleka;
- wie, że ssaki wytwarzają mleko w celu karmienia potomstwa:
- zna i umie zaśpiewać piosenkę „Stary Donald”;
- zna graficzny obraz liczby „0”;
- umie rozpoznać i nazywać zwierzęta egzotyczne.
Metody:
- podające: pogadanka;
- praktycznych działań;
- aktywizująca: burza mózgów.
Środki dydaktyczne:
Zeszyt ćw. część 3, płyta CD z piosenką „Stary Donald”
Przebieg:
I jednostka lekcyjna:
Temat: Przyjaciel zwierząt.
- „Psotny pasikonik” – słuchanie wiersza oraz wykonanie ćwiczenia w karcie pracy.
- „Poszukiwane zwierzęta” – ćwiczenia analizy i syntezy słuchowej w wykorzystaniem karty pracy.
- „Psotny kotek” –układanie historyjki obrazkowej z wykorzystaniem kart pracy.
- Moje zwierzątko lub moje wymarzone zwierzątko – praca plastyczna.
II jednostka lekcyjna:
Temat: Mleczna kraina.
- „Produkty z mleka” – ćwiczenia w klasyfikowaniu.
- „Mleko nie tylko od krowy” – omawianie planszy dydaktycznej.
- „Liczymy zwierzęta” – wykonanie ćwiczenia w karcie pracy.
- „Kolorowy kubek” – ćwiczenie graficzne.
- „Stary Donald” nauka piosenki i zabawa rytmiczna przy piosence.
III jednostka lekcyjna:
Temat: Zajęcia na świeżym powietrzu.
IV jednostka lekcyjna:
Temat: Z wizytą w ZOO.
- „Zero czyli nic” – słuchanie rymowanki i wykonanie ćwiczenia w karcie pracy.
- „Wycieczka do ZOO” – omówienie planszy i wykonanie ćwiczeń.
- Bajka „Idziemy do ZOO” .