KONSPEKT DLA KLASY 0
OPRACOWAŁA: mgr Marta Walczak
Lekcja 4 –27 października
Nazwa bloku programowego: Kształcenie zintegrowane
Temat: Przygotowanie do uroczystości Pasowania na ucznia, Zapoznanie z podstawowymi figurami geometrycznymi oraz ich nazwami, Wprowadzenie litery „O” i „o” oraz utrwalenie zapisu graficznego litery „A” i „a”
Cele główne:
- Zapoznanie uczniów z wybranymi figurami geometrycznymi oraz ich nazewnictwem;
- Charakterystyka litery oraz zapis graficzny „O” i „o”;
- Utrwalenie zapisu graficznego litery „A” i „a”.
Cele szczegółowe: Uczeń:
Potrafi rozpoznać wybrane figury geometryczne;
- Charakteryzuje wybrane figury geometryczne;
- Potrafi wskazać figury geometryczne pośród innych kształtów;
- Potrafi zapisać literę „O” i „o”;
- Potrafi wskazać literę „O” pośród innych;
- Potrafi zapisać literę „A” i „a”.
Metody:
- Pogadanka;
- Wyjaśnianie;
- Burza mózgów;
- Zagadki rysunkowe.
Środki dydaktyczne:
Podręcznik, ćwiczenia, ilustracje, zdjęcia, tablica szkolna, konkrety charakterystyczne dla omawianych zagadnień, zeszyt.
Przebieg:
I jednostka lekcyjna:
Temat: Przygotowanie do uroczystości „Pasowania na ucznia”
II jednostka lekcyjna:
Temat: Zapoznanie z wybranymi figurami geometrycznymi oraz ich nazwami.
- Zapoznanie z sylwetką okręgu, kwadratu i trójkąta;
- Ćwiczenia w rozpoznawaniu figur geometrycznych pośród innych kształtów;
- Ćwiczenia zapisu graficznego figur geometrycznych.
III jednostka lekcyjna:
Temat: Wprowadzenie litery „O” i „o” oraz utrwalenie zapisu graficznego litery „A” i „a”.
- Scharakteryzowanie litery „O” i „o”, jako znaku graficznego;
- Próby zapisu graficznego litery „O” i „o” ;
- Utrwalenie zapisu graficznego litery „A” i „a” oraz zwrócenie uwagi na staranność.