Konspekt

KONSPEKT DLA KLASY 0

OPRACOWAŁA: mgr Marta Walczak

Lekcja 14 –27 kwietnia

Nazwa bloku programowego: Nauczanie zintegrowane

Temat: Obserwacja zmian w przyrodzie, Wprowadzenie liter „Y”,  „S”, „C”, „Wiosna w ogrodzie”- bawimy się kolorami

 Cele główne: Zapoznanie uczniów z:

  • Literą „Y”,  „S” oraz „C”;
  • Porami roku z ukierunkowaniem na wiosnę;
  • Doborem kolorów używanych do ekspozycji aktualnej pory roku;
  • Ze zmianami zachodzącymi w przyrodzie w trakcie zmian pór roku.

Cele szczegółowe: Uczeń potrafi:

  • Rozpoznać litery „Y”, „S”  i „C”;
  • Zapisać poznane litery;
  • Utworzyć sylaby z poznanymi literami;
  • Opisać zmiany zachodzące w przyrodzie w tracie zmian pór roku;
  • Dobrać kolory w celu wyeksponowania zmian pojawiających się w otaczającym nas świecie ;
  • Wykonać ćwiczenia plastyczne ukierunkowane na rozwój motoryki małej.

Metody:

  • Pogadanka;
  • Burza mózgów;
  • Zgadywanka.

Środki dydaktyczne:

Podręcznik, ćwiczenia, ilustracje, tablica szkolna, kredki, zeszyt

Przebieg:

I jednostka lekcyjna:

Temat: Wprowadzenie liter „Y”, „S” i „C”

  1. Scharakteryzowanie liter „Y”, „S” i „C”, jako znaku graficznego;
  2. Próby zapisu graficznego liter „Y”, „S” i „C”;
  3. Utrwalenie zapisu graficznego poznanych liter oraz zwrócenie uwagi na staranność tego zapisu.

II jednostka lekcyjna:

Temat: Obserwacja zmian w przyrodzie

  1. Scharakteryzowanie poszczególnych por roku wraz z wyjaśnieniem zmian zachodzących na przełomie zimy i wiosny ;
  2. Dyskusja na temat wpływu temperatury oraz ilości słońca w okresie wiosny na otaczający nas świat.

III jednostka lekcyjna:

Temat: „Wiosna w ogrodzie”– zajęcia plastyczne rozwijające motorykę małą

  1. Wyjaśnienie zadań, które będą do wykonania;
  2. Przygotowanie przyborów niezbędnych do wykonania zadania;
  3. Wykonanie zadań plastycznych rozwijających motorykę małą.

Leave a Reply